Seniordagen – Tisdag 26 maj
Välkommen till en härlig dag fylld av gemenskap, kultur och glädje – helt för dig som senior!
Vi bjuder på trendvisning från Sandvikens butiker, enkla rörelser med Maria från Hedåsgården och spännande information om aktiviteter för seniorer i vår stad. Självklart bjuder vi även på fika från Hansens Café & Konditori Marangoni i krysset, och dagen avslutas med allsång med Amanda Örtenhag & vänner. Varmt välkommen!
Trendvisning - från butiker i Sandviken
Enkla rörelser - med Maria från Hedåsgården
Aktiviteter för seniorer - Vad finns att göra för seniorer
Fika till alla - Fika från Hansens Café & Konditori Marangoni i krysset
Allsång - med Amanda Örtenhag & vänner
Fler aktiviteter som gör Sandviken levande
Ett levande centrum gynnar hela Sandviken
Ett attraktivt och livfullt centrum gör Sandviken till en plats där fler vill bo, arbeta och besöka. Det stärker handeln, lockar nya invånare och gör kommunen mer intressant för både företag och arbetskraft.
Vi synliggör Sandviken Centrum i sociala medier, men vi vill också gärna att fler lokala företag är med på våra evenemang – oavsett var i Sandviken du har din verksamhet. Det är ett utmärkt tillfälle att visa upp ditt företag och möta nya kunder. Du behöver inte ha en butik eller lokal i centrum för att vara med.
Vill du vara med? Hör av dig till oss!

